Americký Zločin

S filmy a seriály skandinávské produkce se v posledních několika málo letech doslova roztrhl pytel. Velkou měrou za to mohou detektivní romány, které pocházejí z této části světa a které patří mezi světové bestsellery. Právě na jejich popularitě se nyní veze i dánská, švédské či norská kinematografie. Je však nutné poznamenat, že tyto filmové kousky nejsou kvalitní pouze díky svým předlohám, ale také si získávají své diváky pomocí špičkového technického zpracování a samozřejmě také brilantních hereckých výkonů. A to je i příkladem Zločinu, dánského seriálu, který znají diváci po celém světě. Dnes už dokonce existuje i jeho americká předělávka.

chlap s pistolí

Je lepší?

Každý fanoušek původního seriálu si jistě klade otázku „je remake lepší nebo alespoň stejně tak dobrý jako předloha“? Odpověď není tak jednoznačná, jak by se možná slušelo. Jedná se o skutečně kvalitní seriál, který v mnohém těží z dánské verze. Základem je příběh, jenž je zde do určité doby v podstatě totožný s originálem, ovšem asi ve své polovině se odtrhává o své předlohy a začíná žít svým vlastním životem. Jeho zakončení je pak zcela odlišného od toho, které mohou znát milovníci původního Zločinu. Je dobře, že tvůrci remaku jenom nekopírovali a šli od určité doby svou vlastní cestou, která je trochu odlišnější, ale rozhodně ne horší. Zakončení je dostatečně zajímavé, působivé i překvapivé zároveň. Určitě se nudit nebudete.
střelná zbraň v písku

Další série

Stejně jako původní seriál, tak ani americký Zločin nekončí první sérií, ale má i další tři. Ve druhé se pokračuje v řešení případu, který byl ústředním motivem prvních dílů, ve třetí pak začíná vyšetřování zcela nového případu, který je ještě daleko děsivější než ten v prvních dvou sériích. Zde už šli tvůrci předělávky zcela po své vlastní linii a je nutno říci, že se to určitě vyplatilo. Jedná se o napínavé krimi drama, které určitě stojí za shlédnutí.

Kategorie: Kultura