Jak si zpříjemnit přístup na internet

Ať už chodíte na internet z pracovních důvodů nebo pro vyplnění volného času, myslíte určitě také na úsporu elektrické energie, na klid a ticho při práci i na to, aby Vás při dlouhém používání nebolely ruce. Když trávíte na internetu spoustu času, poznáte, že je to jen zdánlivě nenáročná práce a zábava.

Internet s odpočinkem
Nechat počítač zapnutý celý den, když jej pořádně nevyužíváte, to opravdu není úsporné. Ale často třeba jen čekáte na slíbenou zprávu na sociální síti. Potom zase určitě není dobré jej stále vypínat a znovu zapínat. A tak byste měli nastavit operační systém tak, aby se počítač ideálně po třiceti minutách nečinnosti přepnul do režimu spánku. Zpět k životu jej probere pohyb myší nebo libovolné tlačítko na klávesnici a Vy vše najdete v takovém stavu, v jakém jste to zanechali. Potom provoz není energeticky náročný ani na baterii, ani při napájení z elektrické sítě.

Nezanedbatelný hluk
Když jste hodně zaujati prací, tak hluk pevného disku a ventilátorů počítače příliš nevnímáte, ale při delším pobytu na internetu už Vás to opravdu může rušit. Pak se vyplatí investovat do moderního disku typu SSD, jenž je tichý i výkonnější. Majitelé stolního počítače si mohou zakoupit některou ze sad pro utlumení vibrací. Hlučnost chlazení pak snížíte vyčištěním počítače, nejlépe v servisu. Ovšem pokud zatěžujete hodně notebook, třeba hraním her na internetu, s větší hlučností je nutné se smířit nebo si pomoci chladicí podložkou.

Důležitá klávesnice a myš
Pro surfování na internetu je nejlepší myš bezdrátová, která umožňuje volnější pohyb. Pro praváky se také vyrábějí lehké ergonomicky tvarované myši i klávesnice. Chcete-li hrát hry, je lepší mít zase myš těžší, tvarovanou s ohledem na přesnost, takže pak je možná lepší mít připojeny dvě myši. A brouzdáte rádi na internetu v noci? Potom zvažte podsvícené klávesy na klávesnici!

Kategorie: Internet