Khao Lak má hotely menší než palmy

Pakliže toužíte po klidu a samotě na exotických místech, možná není tak úplně od věci navštívit jižní část thajského pobřeží podél Andamanského moře. Zde se nachází klidné letovisko Khao Lak, které je klidné, tiché a nenápadně vsazené do přírody. Všechny zátoky a rezorty se vyznačují tím, že hotely nesmí být vyšší než palmy.

Tsunami

V roce 2014 byla tato oblast zaplavena obrovskou vlnou tsunami, která e převalila přes celé thajské pobřeží. Nejvíce zasáhla právě tuto oblast, kde se nachází letovisko Khao Lak, jež bylo do té doby nejrychleji se rozvíjející částí Thajska, co do turistického ruchu. Ovšem po nárazu tsunami se všechno zpomalilo.

Na břeh poblíž velkého thajského tržiště Bang Niang moře vyplavilo vrak lodi 813, která je dnes velkou turistickou atrakcí, ale také pamětním místem. Často sem lidé, místní i turisté, nosí květiny a zapalují zde svíčky na památku všem obětem této strašné přírodní katastrofy.
Dnes se však znovu turistický ruch rozjíždí i v této části Thajska.

Thajská samota

Nenajdete zde zástupy lidí, čekajících na stůl v restauracích nebo barech, na plážích to taky není hlava na hlavě. Jedná se o velmi klidné prostředí, určené k relaxaci, prostě lážo plážo. Nachází se zde menší počet poměrně malých rezortů a hotýlků, které připomínají spíš chaty. Nenajdete zde žádné velké hotely ani příliš rušný noční život.

Bang La On

To je hlavní a nejživější část Khao Lak. Najdete zde tržiště, bistra, bary a restaurace. Ne mnoho, ale dost na to, abyste si přišli i na nějaký ten noční život. Můžete si zde koupit i nějaký ten suvenýr nebo dárek pro kamarády či rodinu. Jistě byste si zde měli dát některou z místních specialit, které se sestávají z plodů moře. Ryby jsou zde vždy čerstvé.

Co tu můžete ještě najít?

– Potápění
– Šnorchlování
– Rybaření
– Golf
– Sloní farma

Kategorie: Cestování