Podlahové krytiny

Podlahových krytin je opravdu velké množství, je jen na vás, na jaký typ podlahy preferujete. Samozřejmě od typu podlahy se také odvíjí její cena, takže pokud máte napjatý rozpočet, pak si ty dražší možná nebudete moci dovolit, většinou však existují i levnější varianty.
královský palác venaria
Dřevěné podlahy
Dřevěné podlahy jsou dlouhodobě oblíbené. Mají skvělé tepelné vlastnosti, jsou pocitově příjemné pro naše chodidla, dobře izoluje zvuk i teplo a má velkou životnost. Při správné péči vydrží i několik generací. Avšak cena dřevěné podlahy je trochu dražší, než ostatní typy podlah. I pokládka dřevěné podlahy je mírně náročnější. Pokud však chcete mít doma dřevěnou podlahu i přes vyšší cenu, určitě nebudete litovat. Jedná se o nadčasový styl, který vám bude dělat jen radost.
Plovoucí podlaha
Laminátová podlaha je vytvářena z dřevovláknité desky, nepoužívá se zde ani lepidlo. Na vrchní vrstvě je umístěn odolný papír s vzorem, překrytý ochrannou nášlapnou vrstvou. Výhodou je rychlá údržba a příznivá cena. Podlaha je však studená.
dřevěná podlaha pod křeslem
PVC
Polyvinylchlorid neboli PVC podlaha je vyráběna z umělého materiálu. Výhodou této podlahy je jednolitý povrch bez spár, dobrá tepelná izolace a jednoduchá pokládka. Snadno se také udržuje. PVC podlaha je levnější a také odolnější. Navíc je skvěle univerzální, dá se jednoduše použít do jakéhokoli pokoje v domě.
Marmoleum
Méně známý typ podlahové krytiny je marmoleum, které se vyrábí http://www.playtvak.cz/filmove-chyby-ani-vrchni-prchni-pred-nimi-neutekl-f7q-/filmove-chyby.aspx%3Fc%3DA170626_151543_filmove-chyby_kuko z lněného oleje, borovicové pryskyřice, vápence a dřevěné moučky. Hotová hmota je nalisována na jutovou tkaninu. Výhodou této podlahy je skvělé tlumení kroků, příjemný hřejivý pocit a dlouhá životnost. Pro své tlumící vlastnosti se hodí především do bytů v panelových domech.
Koberce
V neposlední řadě musíme zmínit koberce, které se více využívaly dříve, dnes jsou spíše méně oblíbené. Skvěle izolují teplo i hluk, jsou odolné a příjemné na dotek. Navíc působí útulně. Nejsou však vhodné pro alergiky, protože drží prach.

Kategorie: Dům a zahrada