Tisknout něco není jen tak

V dnešní době to mají ti, kdo si chtějí nebo přímo potřebují něco vytisknout, v mnoha ohledech jednodušší než třeba za Gutenbergových dob. A to proto, že jsou tiskárny k mání pro každého, kdo po nich zatouží, a rozhodně neznamená vytištění čehokoliv takovou lopotu, jakou to představovalo kdysi.
Jenže na druhou stranu jsou u nás lehce dostupná i zařízení a vybavení té nejvyšší kvality, a proto jsou lidé zhýčkaní a musí se sázet na kvalitu tisku, má-li tento vůbec někoho zaujmout.červenobílá cartridge
A proto se nejednou stane, že si někdo něco vytiskne, ovšem vzápětí aby to vyhodil. Protože s něčím takovým nemůže na veřejnost, za to se stydí i sám před sebou.
A z čeho ona nekvalita pramení? Těch důvodů může být v zásadě několik.

  1. Někdy za to může například sama tiskárna. A to proto, že ne každá je dokonalá, ne každá oplývá špičkovou kvalitou. A od druhořadé tiskárny za pár šupů nikdo nemůže očekávat zázraky.
  2. Jindy za to může dejme tomu i nesprávně zvolený papír. A to proto, že ne každý je dostatečně kvalitní a ne vždy na tomto mohou barvy ulpět tak, jak je to očekáváno.
  3. A často mohou za nevalný výsledek i náplně do tiskáren. U nichž se nyní zastavme déle, protože je toho zapotřebí. V této otázce totiž z neznalosti chybují mnozí lidé.

Náplně do tiskáren jsou totiž – dalo by se říci – v zásadě dvou skupin.

  1. Ty, jež pocházejí od důvěryhodných a léty prověřených výrobců, pyšnících se kvalitou svých výrobků, od nichž lze očekávat plným právem pomalu i zázraky, jako je dejme tomu p4014dn toner Primatisk,
  2. a ty, které mají notně pochybný původ, a tudíž se od nich dá očekávat leccos, ale kvalita mezi tím ‚leccos‘ nebude.


čip u cartridge
A je logické, že pokud chce někdo něco vytisknout dokonale, musí vsadit na kvalitu i u náplně své tiskárny. Jež musí být originální či kompatibilní s uvedenou tiskárnou, s dlouhou výdrží a navíc i šetrná k oné tiskárně. Tato sice nejspíše vyjde o něco dráž, ale jenom blázen by na ni nevsadil. Protože o nekvalitní tisky už dávno nikdo nestojí.

Kategorie: Nákupy