Úvod do internetu

· Co je to internet?
Jednoduchým internetem je síť propojených počítačových sítí po celém světě, která je dostupná široké veřejnosti. Tyto propojené počítače pracují na základě přenosu dat přes speciální typ přepínání paketů, který je znám jako IP nebo internetový protokol.
šálek kávy a pc
Historie sítě internet
ARPANET byla síť, která se stala základem pro internet. Na základě konceptu, který byl poprvé publikován v roce 1967 byl ARPANET vyvinut pod vedením Agentury pro pokročilé výzkumné projekty USA (ARPA). V roce 1969 se myšlenka stala skromnou realitou s propojením čtyř univerzitních počítačů. Původním účelem bylo komunikovat s počítačovými zdroji a sdílet je především mezi vědeckými uživateli v připojených institucích.
Jedny ze základních definic internetu
ARPANet – Předchůdce Internetu
ASCII – Americký standardní kód pro výměnu informací. De facto celosvětový standardní kód pro alfanumerické znaky.
Black list – Popisuje nevhodné inzerenty na diskusních skupinách Usenet a nevyžádanou poštu.
Prohlížeč – Program, který specificky používá k prohlížení různých WWW zdrojů.
Klient – Počítač, který využívá služby dostupné z jiných počítačů.
Název domény – jedinečný název, který identifikuje internetovou stránku. Název má vždy dvě nebo více částí oddělených tečkou. Poslední část jména identifikuje místo (např. Vládní úřad, edu pro vzdělání, komerční reklamu nebo sítě pro síť.
E-mail- Zprávy, obvykle text, odeslané od jedné osoby osobě druhé prostřednictvím počítače.
Požární zdi – kombinace hardwaru a softwaru, která odděluje síť LAN do dvou nebo více částí pro bezpečnostní účely.
potřeby na oslavu
Dnes už má internet většina domácností, málokdo z nás si dnes umí představit dny bez internetu. Bez něčeho, kde se dají nalézt taková data o nichž jsme doposud ještě ani neslyšeli. Ale i samozřejmě data taková, která si denně vyhledáváme ať už pro účely osobní, nebo pracovní. Zkrátka zjednodušená doba, která přináší spoustu komfortu.

Kategorie: Internet